شکنجه خاموش و سبک زندگی

شکنجه خاموش و سبک زندگی

چکیده :

حکایتی آموزنده از داستان زندانیان آمریکایی در کره

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

شکنجه خاموش و سبک زندگی

بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار داد. حدود1000 نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف، تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت می شد. از هیچ یک از تکنیک های متداول شکنجه استفاده نمی شد. اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود. زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمی کردند. بسیاری از آنها شب می خوابیدند و صبح دیگر بیدار نمی شدند. آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمی کردند‏ و عموماً با زندانبان های خود طرح دوستی می ریختند.

دلیل این رویداد، سال ها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد: « در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بود به زندانیان تحویل دادهمی شد. نامه های مثبت و امیدبخش به دست زندانیان نمی رسید. هرروز از زندانیان می خواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند، یا می توانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند. هرکس که جاسوسی سایر زندانیان را می کرد، سیگار جایزه می گرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمی شد. همه به جاسوسی برای دریافت جایزه (که خطری هم برای دوستانشان نداشت) عادت کرده بودند.» تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است.

  • با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین می رفت.
  • با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب می شد و خود را انسانی پست می یافتند.
  • با تعریف خیانت ها، اعتبار آنها نزد همگروهی ها از بین می رفت.

واین هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی و مرگ‌های خاموش که به نوعی سبک زندگی محسوب می شد، کافی بود.

این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده می شود.

در زندگی های امروزی خبرهای بد فراوان رد و بدل می شود؛ کمتر کسی به فکر عزت نفس است و نردبان کردن همدیگر برای بالاتر رفتن مرسوم شده؛ پس بیایید از شکنجه خاموش رها شویم و با تغییر نگرش سبک زندگی جدیدی برای ایجاد آرامش در خود به وجود آوریم.

 

 

 

 

 

 

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

اطلاع از جدیدترین مطالب سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید.

logo-samandehi