تصویر سازی هدف

تصویر سازی هدف

چکیده :

برای رسیدن به خواسته های خود باید دقیقاً بدانید که چه می خواهید!

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

تصویرسازی هدف

سال ها بود که تلاش زیادی می کردم ولی به آنچه می خواستم نمی رسیدم. رویا هایم همیشه دست نیافتنی بود. هر روز افرادی را در کنار خود می دیدم که موفق هستند بدون نگرانی و استرس زندگی می کنند و حتی نصف من هم کار نمی کنند. ولی من اگر کمی سستی نشان می دادم نمی توانستم از عهده تعهدات خود برآیم.

روزی در حال رانندگی به یک فایل صوتی گوش می دادم؛ یک استاد موفقیت بود که صحبت می کرد. او در مورد قدرتِ داشتن رویا و هدف صحبت می کرد. شاید تا آن زمان صدها فایل صوتی از این نوع را شنیده بودم. اما گویی هیچکدام از آنها تأثیری در زندگی من نداشت. با این حال گوش دادن به فایل های صوتی برای من تبدیل به عادت شده بود. خلاصه، در حال گوش دادن بودم که جمله ای نظرم را بسیار جلب کرد. شاید آن جمله را قبلاً جایی شنیده بودم اما این بار در ذهنم جرقه ای ایجاد کرد. به یاد دارم که اتومبیل را نگه داشتم و آن فایل را چند بار گوش دادم تا چند بار آن جمله را بشنوم. من همیشه دنبال چیزی پیچیده و گرانقیمت بودم تا زندگی مرا تغییر دهد و مشکلاتم را حل کند، اما آن جمله ساده از یک فایل صوتی زندگی مرا عوض کرد. شاید بسیاری از افراد موفق هم به همین اصل در زندگی خود عمل کرده اند و حتی اهمیت آن را هم ندانند. آن جمله طلایی این بود:«برای چیز هایی که باید عوض شوند، باید تصویری واضح از آنچه می خواهید، داشته باشید تا آنها را دگرگون کنید.» بله به همین سادگی است که به نظر می رسد. سعی نکنید آن را برای خود پیچیده کنید چون باعث گیج شدن شما می شود.

باید دقیقاً مشخص کنید که چه می خواهید و تا حد امکان آن را برای خود شفاف سازید. بله این توانایی انسان هاست؛ توانایی رفتن به سمت رویایی که در ذهن خود پرورانده اند و در نهایت آن را خلق می کنند. برای روشن شدن مطلب یک مثال می آورم. فرض کنید یک پازل هزار تکه در دستان شماست که باید آن را تکمیل نمایید. ولی تصویر نهایی را که از کنار هم قرار دادن تکه های پازل بدست می آید را ندارید. آیا اکنون تکمیل کردن پازل سخت تر نیست؟ البته که هست. ولی اگر کسی آن تصویر را دیده باشد احتمالاً با سرعت چندین برابر شما این پازل را کامل می کند.

همه می دانیم که سرعت این فرد برای هوش و استعداد او نیست بلکه فردی که تصویر نهایی را دیده است به همان روشی عمل کرده که اساس کار مغز است. مغز ما بر اساس تصویری که می سازیم کار می کند و پیش می رود. در زندگی هم این گونه است وقتی که دقیقاً بدانید که چه می خواهید و به چه سمتی حرکت می کنید به نظر می رسد مغز به صورت خودکار مراحل رسیدن به آن را تولید می کند و آنچه باید انجام دهید در برابر شما نمایان می شود. بنابراین افرادی که اهداف خود را مشخص کرده اند و آن را به وضوح می بینند از قدرت کیهانی برای رسیدن به مقصد خود کمک می گیرند، که بسیار پر هیبت است و اثر آن را در اراده این افراد به وضوح می توان مشاهده کرد. اما فردی که برای رسیدن به موفقیت تلاش می کند ولی هیچ تصوری از آن ندارد، فقط کسی است که در کوهستانی که معدن طلا دارد سخت کار می کند و کوه را می شکافد ولی نمی داند معدن کجاست و فقط کنده کاری می کند.

می توانید به تجربیات و مشاهدات خود رجوع کنید؛ آیا افرادی که تا کنون در اطراف شما بوده اند فقط سخت کار می کرده اند یا اینکه می دانستند برای چه زحمت می کشند و می خواهند به کجا برسند. چیزی را که همه باید بدانند این است که قدرت ما از درک واضح و صحیح رویا های مان بدست می آید و این جرقه ای است که آتش درون شما را روشن می کند، تا از موفقیت هایی که در آینده بدست خواهید آورد نهایت استفاده را ببرید.

اما به خاطر داشته باشید سفر شما در راه رسیدن به مقصد، از خود مقصد، مهمتر است؛ چون در این مسیر تجربیاتی بدست می آورید که به قدرت شما می افزاید و تبدیل به شخصی می شوید که قدرت رسیدن به اهداف بزرگتر را دارد.

زمانی می رسد که به هدف خود می رسید؛ اکنون به گذشته بنگرید و ببینید که قبلاً که بوده اید و اکنون که هستید. سپس برای خود هدف جدیدی در نظر بگیرید و شروع به ادامه مسیر نمایید. شما باز هم قوی تر خواهید شد. ولی هر کاری که می کنید به خاطر داشته باشید: «برای آنچه که باید تغییر دهید، احتیاج به تصویری از آنچه که می خواهید داشته باشید، دارید!»

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

اطلاع از جدیدترین مطالب سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید.

logo-samandehi