پاکسازی و برنامه ریزی چاکراها

پاکسازی و برنامه ریزی چاکراها

چکیده :

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

فقط ببین کجا مشکل داری و با کدومشون درگیری؟؟

 

 

چاکراها

چاکرا واژه ای سانسکریت به معنای چرخ است. چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش هستند و بخش های بسیار مهمی از کالبد انرژی محسوب میشوند. همانند کالبد فیزیکی که از اعضای حیاتی و کم اهمیت تر تشکیل شده است، کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک است. در مجموع بدن انسان هفت چاکرا دارد و هر یک از این هفت چاکرا با یکی از هفت غده بدن و همچنین با گروهی از اعصاب که شبکه نامیده می شوند مرتبط می باشد. هر یک از این چاکراها به یکی از قسمت های بدن و وظایف مخصوص درون بدن پیوسته هستند که بوسیله شبکه عصبی یا غددی که به آن چاکرا مربوط می باشند، کنترل می شوند.

چاکراهای اصلی

چاکراهای اصلی مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به طور معمول7 تا10 سانتی متر قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می کنند و به آنها انرژی می دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تأمین می کنند. اگر این نیروگاه ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.

چاکراهای فرعی

قطر چاکراهای فرعی 2.5 تا 5 سانتی متر است و چاکراهای بسیار کوچک، بخش های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می دهند. چاکراها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می کنند و در ورای آن نیز امتداد می یابند. چاکراها از دو طریق غدد درون ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند.

وظایف چاکرا

1. جذب، گوارش و توزیع پرانا (انرژی حیاتی) در بخش های مختلف بدن بر عهده آنهاست.

2. کنترل، تقویت و مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند. غدد درون ریز به وسیله بعضی از چاکراهای اصلی تنظیم می شوند و انرژی می گیرند. با کنترل و دستکاری چاکراهای اصلی می توان غدد درون ریز را تحریک یا مهار کرد. تعداد زیادی از ناخوشی ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.

3. بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دست ها قرار دارند فرد می تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می شود.

فعال سازی چاکرا

تمرینات و تکنیک هایی که می تواند این مراکز را فعال سازند متعدد و ویژه هستند و نیاز به کسب مهارت طی چند ماه تا چندین سال را دارد.

توانایی و قدرت های حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها، کرامت یا سیدهی نامیده می شود و به معنای قدرت های روحی است.

 چاکرای اول 

چاکرای تکیه گاه، چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات، مولادهارا(Muladhara) محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی است. طیف رنگی مربوط به این چاکرا قرمز است که نشانه زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است. این رنگ روی کم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشات تقویت کننده و درمان کننده دارد.

 چاکرای دوم 

چاکرای خاجی(Swadhisthana)در قسمت پایین شکم قرار گرفته است. طیف رنگی مربوط به این چاکرا نارنجی می باشد. نارنجی علامت انرژی است.  این رنگ قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را  متعادل می کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم می سازد.

 چاکرای سوم 

چاکرای شبکه خورشیدی یا مانی پورا  (Manipura)با طیف رنگی زرد و زرد طلایی است که نشانه عقل، هوش و ذهنیت است. این چاکرا بالاتر از ناف قرار گرفته است. رنگ زرد تأثیر مثبتی روی کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد و قدرت درمانی برای بیماری دیابت و یبوست دارد و کنترل کننده چاقی است.

 چاکرای چهارم 

چاکرای قلب یا آنا هاتا(Anahata) که در وسط جناق سینه و بالای قلب قرار دارد. طیف رنگی  چاکرای

مربوط به این چاکرا سبز است.

 چاکرای پنجم 

چاکرای گلو یا ویشودها(Vishuddha) که روی حلق قرار گرفته است. طیف رنگی مربوط به این  

چاکرا آبی است که علامت جاودانگی، اخلاص و الهام است. این رنگ روی بیماری های گرفتگی گلو و ناراحتی های عصبی تأثیرگذار است.

 چاکرای ششم 

چاکرای چشم سوم یا آجنا (Ajna)که در سمت پیشانی و کمی بالاتر از بین دو چشم قرار دارد. طیف رنگی مربوط به این چاکرا آبی نیلی است.

این چاکرا با درونی ترین قسمت وجودی انسان (ناخودآگاه) و همچنین معنویت مرتبط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیت ها و در واقع زندگی ما را هدایت می کند در آن قرار دارد.

 چاکرای هفتم 

چاکرای تاج یا ساهاسرارا (Sahasrara) که در قسمت میانی بالای سر قرار دارد. طیف  رنگی مربوط به این چاکرا بنفش است. این رنگ برای بیماری های ذهنی مناسب است و خواب را تنظیم می کند.

چاکرای هفتم نمایانگر ارتباط ما با قدرت و همچنین در نهایت ارتباط ما با خدا را نشان می دهد.

خرید محصول پاکسازی و برنامه ریزی چاکراها

نکته: با خرید دانلودی این محصول:
1. 20% مبلغ پرداختی، خرید دانلودی، به کیف پول شما اضافه می گردد که می توانید برای خرید دیگر محصولات دانلودی سایت از آن استفاده نمائید.
2. بعد از دانلود به سرعت قابل استفاده می باشد.
3. مهمتر از همه در صورتی که در آینده مطلبی به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری به این محصول دانلودی اضافه شود بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای می توانید با استفاده از لینک آن در قسمت "سفارشات من" آن را دانلود نمائید.


نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

اطلاع از جدیدترین مطالب سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید.

logo-samandehi